20.04.2022

Представники парламентської групи Сейму Польщі з питань пам’яті про трагедію Бабиного Яру вшанували пам'ять повстанців у Варшавському гетто

19 квітня з нагоди 79-ї річниці повстання у Варшавському гетто представники робочої групи «Парламентської групи з питань вшанування пам'яті про злочин Голокосту в Бабиному Яру – для Європи, вільної від геноциду і ненависті» Сейму Польщі під головуванням Марека Рутки взяли участь у церемонії покладання квітів біля Пам'ятника героям гетто у Варшаві. Також на церемонії вперше був присутній делегат від Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець. Захід був організований POLIN – Музеєм історії польських євреїв, а також Єврейським історичним інститутом. У заході взяли участь представники посольства Ізраїлю, США та України у Польщі та інші урядові делегації.

 

«Сьогодні ми вшанували пам'ять загиблих євреїв у Варшавському гетто, а також у всьому світі під час Другої світової війни. Незадовго до війни лише у Варшаві проживало майже 370 000 євреїв. З цього приводу ми повинні згадати всіх убитих злочинним режимом. Як голова Парламентської групи з питань пам'яті про злочин в Бабиному Яру, я повторюю, що злочини на ґрунті ненависті не мають меж. Так само, як 80 років тому 30 000 євреїв були вбиті в Бабиному Яру нацистами, місяць тому Бабин Яр зазнав бомбардування, цього разу путінським режимом», – підкреслив Марек Рутка. 

 

Нагадаємо, повстання у Варшавському гетто було найбільшим збройним опором євреїв у період Другої Світової війни. Як і трагедія в Бабиному Яру, події у Варшавському гетто призвели до вбивства тисяч людей. 

Поделиться