25.06.2022

The New York Times написав про проєкт Меморіалу з цифрової реконструкції первинного рельєфу Бабиного Яру

Babyn Yar NYT

Два роки тому Меморіальний Центр Голокосту «Бабин Яр» став ініціатором, куратором та інвестором вкрай ціннісного проєкту – просторового аналізу і цифрової реконструкції первинного рельєфу Бабиного Яру, а сьогодні про цей проєкт написав The New York Times!


Реалізація моделювання належить нашому партнеру – Центру Просторових Технологій, який працював над проєктом з 15 лютого 2020 року до 24 лютого 2022 року.

Цифрову реконструкцію оригінального ландшафту Бабиного Яру вдалося побудувати на основі топографічних мап 20-го сторіччя, аерофотознімків та світлин, що засвідчують характерні риси рельєфу. За допомогою 3D-моделей ми змогли визначити точні місця масових розстрілів, а також локацій, де відбувалися різні етапи процесу. Цей проєкт розглядає історію насильства та геноциду, які відбувалися в Бабиному Яру у минулому столітті, згодом поховану під шарами землі, проте знову піднятою на поверхню нещодавньою атакою рф.


1 березня 2022 року, коли російські ракети поцілили в Київську телевежу поряд з Бабиним Яром, цей проєкт набув нових конотацій і спонукав нас на нове розслідування – уже сучасного воєнного злочину, скоєного путінським режимом.


З допомогою технологій було ретельно простежено характер, траєкторії і місця влучання ракет. Детальний аналіз завданих руйнувань в одному з ключових символів Голокосту видається нам особливо вагомим в контексті заяв Кремля про “денацифікацію” України. Ця реконструкція стала одним і десятків кейсів розслідування, яке уже четвертий місяць поспіль реалізується Меморіалом «Бабин Яр», щоб задокументувати кожен акт нівечення історично-пам’ятних об’єктів від російських ударів.

Публікація NYT, безперечно, є яскравим сигналом глобальності і злободенності питання російсько-української війни на світовому порядку денному і вкотре підсвічує надважливість фіксування кожного злочину проти людства.

Share