01.06.2022

Патрік Дебуа прибуде в Україну, щоб поглибити співпрацю з українськими держорганами зі збору доказів воєнних злочинів росії

6-8 червня в Україну прибуде отець Патрік Дебуа, щоб налагодити кооперацію з українськими держорганами зі збору доказів воєнних злочинів росії.


Патрік Дебуа – священик Римо-Католицької церкви, професор Джорджтаунського університету, який присвятив своє життя дослідженню Голокосту, передусім в Україні та в інших країнах Східної Європи.


Патрік Дебуа є президентом французької організації «Яхад-Ін Унум», яка протягом 20 років ретельно досліджувала та документувала геноцид євреїв, ромів та інші масові злочини, скоєні нацистами під час Другої світової війни. Також «Яхад-Ін Унум» збирає докази масових злочинів, вчинених у Гватемалі проти корінного населення, а з 2014 року проводить розслідування в Іраку, щоб зібрати свідчення єзидів, які вижили. Організація вже здійснила 195 дослідницьких поїздок до 11 країн Східної Європи, зокрема 74 в Україну, і виявила понад 3100 місць вбивств.


З початком російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року отець Дебуа спільно з «Яхад-Ін Ум» реалізує «Проєкт розслідування воєнних злочинів Росії: збір доказів» (svidky.org). Проєкт здійснюється у співпраці з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», де він є головою академічної ради. Меморіал забезпечує всю організаційну роботу в Україні з пошуку свідків та документації доказів. Наразі зібрано більше 2000 кейсів.


У рамках цього проекту Патрік Дебуа планує приїхати до України, щоб зустрітися з відповідними офіційними органами, які теж ведуть фіксацію воєнних злочинів, обмінятися досвідом і об'єднати зусилля для максимально ефективної кооперації у притягненні винних до відповідальності.

Отець Дебуа володіє перевіреною методологією проведення інтерв’ю та реальним досвідом аналогічних проєктів, які завершувалися міжнародними судами та винесенням справедливих вироків воєнним злочинцям.


Патрік Дебуа планує провести зустрічі з правоохоронними органами, представниками державної влади та медіа.


Share