У четвер, 9 вересня, відбудеться Міжнародна наукова конференція «Масове вбивство у Бабиному Яру. 80 років потому». Захід організовують Національний музей італійського юдаїзму та Шоа (музей історії в місті Феррара) та Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (Україна). Конференція приурочена до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.
За два дні, 29–30 вересня 1941 року, у Бабиному Яру розстріляли майже 34 тисячі євреїв-киян. Бабин Яр став страшним символом Голокосту в Східній Європі. Це чи не наймасовіший одноразовий розстріл часів Другої світової війни. Загалом за роки нацистської окупації тут убили до 100 тисяч людей різних національностей та соціальних і політичних груп. Нацисти намагалися приховати свій злочин, а радянська влада з ідеологічних міркувань спочатку замовчувала, а пізніше спотворювала інформацію про трагедію.
Початок конференції запланований на 19:00 за київським часом (або 6 p.m. CEST).
Програма конференції:
Із промовами виступатимуть:
У конференції візьмуть участь провідні українські та міжнародні науковці:
Захід триватиме півтори-дві години. Передбачена сесія питань і відповідей.
Мови конференції – англійська й італійська.
Щоб приєднатися до конференції, потрібно заповнити форму реєстрації за посиланням https://meis.museum/babyn_yar/
Усім зареєстрованим надішлють посилання на Zoom.
Національний музей італійського юдаїзму та Шоа – публічний історичний музей у місті Феррара, Італія. Він був відкритий у 2017 році та відстежує історію єврейського народу в Італії, починаючи від Римської імперії до Голокосту у ХХ столітті.
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» – це неурядова благодійна організація, покликана вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру та сприяти гуманізації людства шляхом збереження й вивчення історії Голокосту.
Фото: Archives of the Hamburg Institute for Social Research/Johannes Hähle