News21.12.2020

Відкриття інсталяції «Погляд у минуле» Меморіального центру «Бабин Яр» перенесено на січень

Відкриття нового арт-об'єкту у Києві – інсталяції «Погляд у минуле» – перенесено. Таке рішення було прийнято Меморіальним центр Голокосту «Бабин Яр» у зв'язку зі статистикою захворювання на ковід та для дотримання карантинних вимог.

Відкриття інсталяції заплановане на січень. Про нову дату буде повідомлено окремо.

Нагадаємо, інсталяція «Погляд у минуле» з'явиться у Києві на проспекті Перемоги, біля Міністерства освіти і науки України.

Інсталяцію складають два кам'яних валуни природної обробки, між ними лежить дерево. В кам'яні стели вмонтовані монокуляри з фотографіями німецького військового фотографа-пропагандиста Йоганнеса Геле, зробленими ним наприкінці вересня-початку жовтня 1941 року в окупованому Києві. На проспекті Перемоги сфотографовані тіла двох чоловіків, повз які йде натовп. Дослідники Меморіального центру точно визначили місця, де були зроблені ці знімки. На місцях, де стояв фотограф в момент зйомки, і були встановлені кам'яні валуни з фотографіями. В єврейській традиції древо зі зламаними гілками є символом перерваного життя. В інсталяції використана верхня частина дерева, позбавлена коренів. Сухостійний дуб уособлює життя, що було обрубане смертю.

Інсталяцію сконструювала та виготовила Майстерня міського простору ТИ (AU) під керівництвом скульптора Романа Литвина.

«Погляд у минуле» – серія інсталяцій в Києві. Через монокуляри глядач бачить фотографії, зроблені під час нацистської окупації міста в 1941-1943 роках. Фокус проєкту – трагедія Бабиного Яру і події, пов'язані з нею. У вересні 2020 року Меморіальним центром «Бабин Яр» вже було відкрито чотири об'єкти інсталяції на території Бабиного Яру з фотографіями Йоганнеса Геле. Встановлені монокуляри відтворюють вигляд цієї території станом на початок жовтня 1941 року, відразу після масових розстрілів 29-30 вересня. Вони знаходяться на точно визначених за допомогою 3D-моделювання точках, саме там, де німецький фотограф їх зняв.

Як відомо, у грудні на позачерговому засіданні уряд затвердив ініційоване Міністерством охорони здоров’я рішення про продовження карантину до 28 лютого 2021 року з посиленням обмежень на період з 8 до 24 січня.


Share